سوالات متداول

about

همه چیز با آریانا

در همه حال و به بهترین روش در خدمت شما هستیم

جهت دریافت خدمات و پشتیبانی، لطفا" با ایمیل Info@ariana-online.com و یا با شماره تلفن 88004227-021 سوالات خود را مطرح نمائید.

در حال حاضر از راه های زیر می توانید اقدام به دریافت کد جواب یا فعال سازی نمایید:

 1. دریافت کد به صورت خودکار با انتخاب گزینه اینترنت در هنگام اجرای برنامه
 2. دریافت کد با ارسال پیامک به سامانه پیامکی شرکت آریانا. جهت دریافت کد فعالسازی با این روش، می‌توانید اطلاعات بسته خود را با قالب زیر به شماره پیامکی: 3000828686 ارسال نمایید: *شماره سریال 16 رقمی*کد کامپیوتر 12 رقمی که برنامه به نمایش می‌دهد*. دقت نمایید که قرار دادن ستاره‌ها به صورت صحیح الزامی می باشد.
 3. مراجعه به سایت آریانا، با کلیک بر روی منوی پشتیبانی و انتخاب گزینه "دریافت کد جواب یا کد فعالسازی"
به جهت رعایت حقوق معنوی و حفظ کپی رایت محصولات، بسته‌های نرم‌افزاری شرکت آریانا، دارای محدودیت نصب بر روی سه دستگاه کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز و 2 گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید را دارند. توصیه می‌کنیم پس از دریافت کد فعالسازی برنامه، کد کامپیوتر و کد جواب را در جایی مطمئن یادداشت کنید تا در صورت پاک شدن ویندوز و یا حتی فرمت دیسک سخت، مجددا نسبت به فعالسازی مجدد برنامه اقدام نمایید.
استفاده کننده محترم ، شما باید دوباره برنامه را بر روی ویندوز جدید نصب کنید و نگرانی از بابت کم شدن تعداد دفعات نصب نباشید.ملاک قفل دستگاه است نه ویندوز.

اگر برنامه را نصب کرده‌اید و برنامه همچنان از شما DVD را هنگام اجرا می خواهد، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا برنامه را از طریق Control Panel ویندوز و برنامه Add or remove programs حذف (Uninstall) نمایید.
 2. سپس برنامه را مجددا نصب کنید و اینبار در هنگام نصب دقت کنید که گزینه Complete یا Run from Hard Disk را انتخاب کنید.

جهت رفع این مشکل موارد زیر را انجام دهید

 1. اکانتی که برنامه روی آن در حال نصب است admin نیست. جهت رفع این مورد چنانچه می خواهید از برنامه بر روی شبکه‌ای که سیستم شما ادمین نیست استفاده نمایید، باید از سوپر وایزر محل کار خود بخواهید تا برنامه را با نام کاربری و رمز عبور ادمین نصب نماید و سپس شما می‌توانید از آن استفاده نمایید.
 2. اکانتی که برنامه روی آن در حال نصب است دارای عنوان فارسی است. گاها دیده شده که نام کاربری که برای حساب کاربری در نظر گرفته شده فارسی است و در این حالت برنامه نصب نمیشود. جهت رفع این مشکل اکانت دیگری با نام انگلیسی ایجاد نمایید و برنامه را بروی آن نصب و اجرا نمایید.
 3. روی فولدری که در پیغام خطا اشاره شده راست کلیک کرده ، گرینه Properties را انتخاب كنيد، با ورود به سرشاخه Security و انتخاب گزینه Edit بررسی كنيد که گزینه Full control روی تمامی بخش‌ها فعال باشد.

چنانچه در هنگام نصب برنامه پیغام خطای I/o (Input/Output) نمایش داده می‌شود، احتمال بوجود آمدن یک اشکال فیزیکی از جمله وجود خط و خش، چربی و یا کثیف بودن اُپتیک درایو دی وی دی داده می‌شود که برای رفع این مشکل از راه‌کارهای زیر می‌توانید استفاده کنید:

 1. در صورت وجود خط و خش می‌توانید برنامه را از روی سرور شرکت دانلود نمایید.
 2. در صورت وجود لکه چربی یا مواردی از این دست، دی وی دی را با یک دستمال مرطوب تمیز نمایید.
 3. در صورت احتمال کثیف بودن اُپتیک درایو DVD، سینی درایو DVD لپ تاپ خود را باز کنید و با یک گوش پاک که کمی مرطوب شده است، اقدام به تمیز کردن اُپتیک نمایید.
 4. در مرحله آخر جهت تست سلامت DVD محتويات DVD خراب را به صورت دستی روی یکی از درایوهای کامپیوتر خود کپی كنيد. اگر عملیات فوق به درستی و بدون پیغام خطا صورت گرفت، نصب برنامه را از طریق فایل Setup.exe موجود در پوشه 123 كه كپي شده انجام دهيد. در صورتی که فایل ها به صورت دستی نیز کپی نشدند، برنامه را از روی سرور شرکت دانلود و یا با پشتیبانی تماس حاصل نمایید.
پیغام فوق به 2 دلیل ظاهر می شود: 1. آنتی ویروس اجازه نصب نمی دهد. 2.سیستم تحت شبکه بوده و اجازه نصب نرم افزار بدون دسترسی ادمین وجود ندارد.
1.از نصب شدن برنامه در حالت “Complete” اطمینان حاصل نمایید (تمامی فایل های موجود در پوشه 123 دي وي دي شماره 1 می بایست در پوشه همنام خود در مسیر نصب برنامه موجود باشند.) 2.اگر برنامه در سیستم های متصل به شبکه نصب شده می بایست چک شود که حتما به صورت Run as administrator نصب شده باشد. در غیر این صورت می بایست برنامه دوباره نصب شود.
جهت رفع این مشکل برنامه را ببنديد و مجددا باز کنید.

جهت رفع این مشکل موارد زیر را دنبال کنید:

 1. به بخش تنظیمات برنامه مراجعه كنيد و در قسمت Effects گزینه مربوط به Use Windows Encoding را فعال كنيد.
 2. در ویندوز 10 و یا بالاتر از طریق کنترل پنل، ابتدا بر روی Region و تب Administrative و در نهایت بر روی Change system locale کلیک نمایید.
 3. ابتدا Current system locale را بر روی Persian (Iran) و چنانچه تیک کنار Beta: Use Unicode UTF-8 for worldwide language support خورده است آنرا بردارید و بر روی Ok کلیک کنید.

  توجه کنید که تیک این گزینه در ویندوزهای نسخه‌های پایین‌تر مانند XP و 97 باید روشن باشد.

 4. بر روی پیغام ری استارت (Restart) کلیک کنید و پس از شروع مجدد ویندوز برنامه را تست کنید.
روی دسکتاپ ویندوز راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه screen resolution اعداد آن را تغيير دهید. (مناسب ترین گزینه جهت اجرای درست برنامه 768* 1280 می باشد).
 مشاوره تلفنی